Przejdź do zawartości
Zadzwoń do doradcy | Codziennie (pon. - nd., 9:00-18:00) +48 690 609 202
Flash SALE - 30% na wszystkie łóżka. ZOBACZ

Sypialnia na antresoli - jak zaaranżować?

Sypialnia na antresoli to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących oszczędności przestrzeni w swoim domu, a często nawet mieszkaniu. Antresola stanowi bowiem drugi poziom wewnętrznej przestrzeni, który można wykorzystać jako dodatkowe pomieszczenie, tworząc tym samym przytulną atmosferę. Sypialnia na antresoli to zatem świetny sposób na oszczędność miejsca w sypialni oraz stworzenie oryginalnego wnętrza nawet na niewielkim metrażu. Poniżej podpowiemy Ci, jak urządzić sypialnię, by wykorzystać konstrukcję antresoli oraz jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się na takiej przestrzeni.

 

Sypialnia na antresoli - jak zaaranżować?

 

Sypialnia na antresoli – o czym musimy pamiętać?

Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu, to z pewnością powinniśmy pamiętać, że antresola musi być bezpieczna i stabilna. Jeśli planujemy zbudować sypialnię na antresoli, warto skonsultować się z fachowcami, którzy pomogą nam dobrać odpowiednie materiały oraz ocenią, czy konstrukcja antresoli jest odpowiednia, do sposobu jej docelowego przeznaczenia. Konieczne jest także dopasowanie antresoli do naszych potrzeb oraz stylu mieszkania. Jeśli mamy otwartą przestrzeń w salonie lub kuchni, warto zastanowić się, jak antresola wpisuje się w całość aranżacji. Podczas budowy antresoli nie zapomnijmy najpierw o doprowadzeniu prądu, a następnie o tym, by znalazło się na niej właściwe oświetlenie, które jest kluczowe w wysokich pomieszczeniach, tworząc odpowiedni klimat.

 

Jak urządzić sypialnię na antresoli?

Sypialnia na antresoli może być urządzona na wiele sposobów, zależnie od naszych preferencji oraz dostępnej przestrzeni. Ważne jest także, w jakim stylu urządziliśmy już pozostałą część domu. Aktualnie popularnością cieszą się antresole w stylu skandynawskim oraz japandi, które wyróżniają się prostotą i klasycznymi rozwiązaniami.

Jednym z najważniejszych elementów sypialni bez dwóch zdań jest łóżko, które powinno być dopasowane do tego, jaką mamy dostępną przestrzeń. W przypadku małych przestrzeni, warto czasami zastosować sam materac, który również może zapewnić nam komfortowy sen. W przypadku większych antresoli, możemy postawić na standardowe łóżko, puszyste poduszki i wygodny materac, które ustawimy w najwyższym punkcie antresoli, dzięki czemu zaoszczędzimy przestrzeń.

Kolejnym elementem, który warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu sypialni na antresoli, jest oświetlenie. Ważne jest, aby zapewnić wystarczającą ilość światła w sypialni, zwłaszcza w przypadku antresoli, która często znajduje się w ciemniejszej części mieszkania. Tu też wiele zależy od tego, jaka jest wysokość pomieszczenia. Jeśli mamy niski strop, to dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie punktów świetlnych w sufitach antresoli lub zamontowanie kinkietów, które będą pełniły funkcję nocnych lamp. Jeśli z kolei mamy antresolę o standardowej wysokości, to doskonałym rozwiązaniem mogą być z kolei wiszące żyrandole, które sprawią, że wnętrze otrzyma nowe życie!

Na ostateczny wygląd sypialni na antresoli mają w końcu też wpływ kolory oraz dekoracje. W przypadku małych antresoli warto postawić na elementy wyposażenia w jasnych i neutralnych kolorach, które optycznie powiększą przestrzeń. Natomiast w dużych mieszkaniach na większej antresoli możemy pozwolić sobie na odrobinę więcej koloru oraz ozdób, które nadadzą pomieszczeniu charakteru. W sypialni na antresoli warto też postawić na praktyczne rozwiązania, czyli np. na szafkę nocną lub dodatkowe meble, które pomogą nam w przechowywaniu rzeczy.

 

Sypialnia na antresoli - jak zaaranżować?

 

Sypialnia na antresoli to oszczędność przestrzeni i wygoda

Sypialnia na antresoli to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić przestrzeń w swoim mieszkaniu. Antresola to drugi poziom przestrzeni, który można wykorzystać w oryginalny sposób, aby stworzyć przytulną sypialnię.

Jednym z głównych powodów, dla których sypialnia na antresoli jest tak popularna, jest oczywiście oszczędność miejsca. Dzięki zastosowaniu antresoli, jesteśmy w stanie zaoszczędzić miejsce w sypialni oraz stworzyć dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać do przechowywania lub do innych celów. Sypialnia na antresoli to także sposób na uzyskanie dodatkowego miejsca do spania, bez konieczności posiadania dodatkowego pokoju.

Sypialnia na antresoli to w końcu stworzona przestrzeń, która jest wygodna i funkcjonalna. Dzięki umieszczeniu sypialni na antresoli, możemy uzyskać większą prywatność oraz ciszę, co jest szczególnie ważne dla osób pracujących w domu lub dla tych, którzy potrzebują ciszy do odpoczynku. Antresola najlepiej sprawdzi się z kolei dla rodzin z dziećmi, które mogą korzystać z dodatkowej przestrzeni na zabawę czy naukę. 

 

Standardowe łóżko czy inne rozwiązanie w sypialni na antresoli?

Przy urządzaniu sypialni na antresoli, ważnym elementem jest wybór odpowiedniego łóżka. W przypadku małych przestrzeni, warto zastanowić się nad łóżkiem piętrowym lub wygodnym materacem. Łóżko piętrowe to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które potrzebują dodatkowej przestrzeni do spania. Sam materac to natomiast świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują wygodnego miejsca do spania, ale nie mają wystarczającej przestrzeni na duże łóżko.

W przypadku większych antresoli, możemy postawić na wygodne łóżko, które ustawimy w najwyższym punkcie antresoli, dzięki czemu optycznie zaoszczędzimy przestrzeń. Warto jednak pamiętać, że powinno być ono dopasowane do wymiarów antresoli, tak by nadal była ona przytulnym miejscem.

 

Sypialnia na antresoli - jak zaaranżować?