Przejdź do zawartości
Zadzwoń do doradcy | Codziennie (pon. - nd., 9:00-18:00) +48 690 609 202
Flash SALE - 30% na wszystkie łóżka. ZOBACZ

Styl eko we wnętrzach - na czym polega - jak aranżować pomieszczenia?

Styl eko, zwany również stylem ekologicznym, to jeden z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Polega na wykorzystywaniu naturalnych materiałów oraz ekologicznych rozwiązań, takich jak, chociażby recykling. Styl eko to jednak nie tylko modny trend, ale przede wszystkim świadome podejście do otaczającego nas środowiska. Jeśli zatem cenimy sobie ochronę środowiska, to nie powinniśmy przejść obojętnie obok tego artykułu.

W dzisiejszych czasach, kiedy kwestie ekologii stają się coraz bardziej palące, warto zwrócić uwagę na to, jak możemy wprowadzić elementy stylu eko do naszych mieszkań. Jest to nie tylko modne, ale przede wszystkim odpowiedzialne podejście do otaczającego nas świata.

Styl eko we wnętrzach - na czym polega - jak aranżować pomieszczenia?

 

Wnętrze w stylu eko – kto się najlepiej odnajdzie?

Styl eko to propozycja dla wszystkich osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia oraz naturalne i ekologiczne rozwiązania. Nie ma tu miejsca na tworzywa sztuczne i materiały z dodatkami chemicznymi. Osoby, które chcą wprowadzić do swojego życia więcej zrównoważonego rozwoju, z pewnością docenią styl eko w aranżacji wnętrz. Co poprzez to rozumiemy? Przede wszystkim drewniane podłogi, wiklinowe kosze, naturalne tkaniny, stonowane barwy, drewniane meble oraz motywy roślinne, które nadadzą naturalny charakter wnętrza w eko stylu.

 

Styl eko we wnętrzach - na czym polega - jak aranżować pomieszczenia?

 

Dlaczego warto wprowadzić styl eko do aranżacji wnętrz?

Styl eko to nie tylko moda, ale przede wszystkim sposób na stworzenie harmonijnej przestrzeni, która będzie sprzyjała naszemu zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu. Naturalne, drewniane elementy, stonowane kolory, umiłowanie natury oraz ekologiczne rozwiązania to także gwarancja ochrony środowiska, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

Wnętrza w stylu eko to przestrzeń, która łączy piękno z funkcjonalnością i zrównoważonym rozwojem. Warto jednak pamiętać, że aranżacja wnętrz w tym stylu wymaga pewnego nakładu czasu, pracy i pieniędzy.

 

Naturalne materiały podstawą stylu eko

Naturalne materiały to podstawa stylu eko w aranżacji wnętrz. Doskonale sprawdzą się meble wykonane z drewna czy rattanu, dywany z naturalnych włókien, takich jak wełna czy bawełna, a także kamień i ceramika to tylko niektóre z propozycji, które warto rozważyć. Naturalne materiały są nie tylko piękne, ale przede wszystkim trwałe i odporne na uszkodzenia.

W aranżacji wnętrz warto zwrócić uwagę na to, jakie produkty kupujemy oraz jakie są ich składy. Warto postawić na materiały pochodzące z odnawialnych źródeł, takie jak drewno z lasów certyfikowanych czy wełna z hodowli ekologicznych. Ponadto, zwracajmy uwagę na to, czy materiały, z których wykonane są meble, posiadają certyfikaty zgodności z normami ekologicznymi.

Wnętrza urządzone w stylu eko powinny być także funkcjonalne. Wszystkie meble powinny mieć swoje miejsce, a każdy element powinien pełnić swoją określoną funkcję. Unikajmy zbędnych dekoracji, które tylko gromadzą kurz i zabierają miejsce. Dom czy mieszkanie w stylu ekologicznym to doskonały wybór dla miłośników minimalizmu, którzy lubią stonowane dekoracje, barwy ziemi, z przedmiotami, którym nadano drugie życie.

 

Styl eko we wnętrzach - na czym polega - jak aranżować pomieszczenia?

 

Jakie dodatki we wnętrzach styl eko?

Styl eko w urządzaniu wnętrz to nie tylko naturalne materiały, ale także ekologiczne dodatki i spokojne barwy do których dostarczane jest eksponowane światło słoneczne. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie produkty wybieramy, gdyż wpływają one nie tylko na wygląd naszego mieszkania, ale również na środowisko naturalne.

Jeśli chodzi o dodatki, warto postawić na elementy z recyklingu, np. poduszki z materiałów pochodzących z przetworzonej odzieży czy wazony z butelek. Świece sojowe to kolejny przykład na to, jak można wprowadzić do wnętrza elementy stylu eko. Świece te są wykonane z wosku sojowego, który jest naturalnym produktem i nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Stoliki kawowe, a nawet łóżko może być z kolei wykonane z palet lub litego drewna.

Rośliny to kolejny element wykończenia ścian, który doskonale wpisuje się w styl eko. W aranżacji wnętrz świetnie sprawdzą się rośliny doniczkowe, które nie tylko oczyszczają powietrze, ale także dodają życia i kolorytu naszemu mieszkań. Warto jednak pamiętać, że nie każda roślina nadaje się do każdego pomieszczenia. Przed zakupem jej warto sprawdzić, jakie warunki potrzebuje, by rozwijać się w pełni.

 

Styl eko we wnętrzach - na czym polega - jak aranżować pomieszczenia?

 Produkt z aranżacji:


Łóżko dębowe Ol.WOOD zobacz