Przejdź do zawartości
Zadzwoń do doradcy | Codziennie (pon. - nd., 9:00-18:00) +48 690 609 202
SALE Łóżka - 30% i pozostałe meble - 25%. Rabat nalicza się w koszyku. | Pozostało: ZOBACZ

Szafka nocna do łóżka kontynentalnego - jaką wybrać

Sypialnia to jedno z pomieszczeń w domu, które powinniśmy dokładnie przemyśleć. Czasami lepiej wziąć w taki przypadku nawet architekta wnętrz. Jeśli jednak mamy smykałkę i chęci do aranżacji wnętrz, to możemy ustawić wszystkie elementy w sposób stylowy i funkcjonalny.

Największym wyzwaniem w tym przypadku może być odpowiednie dopasowanie szafki nocnej do łóżka kontynentalnego oraz umieszczenie wszystkich mebli w taki sposób, by w pomieszczeniu panowała harmonia, przestrzeń i ciąg komunikacyjny. Dlatego też poniżej postaramy się przedstawić kilka porad, które pomogą Ci urządzić modną i funkcjonalną sypialnię w stylu kontynentalnym.

 

Szafka nocna do łóżka kontynentalnego - jaką wybrać

 

Szafka nocna obok łóżka – czy jest niezbędna?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które dopiero wykańczają swoją sypialnię i posiadają już łóżko kontynentalne. Wielu z nas odkłada zakup szafki nocnej z wielu względów. Przede wszystkim są to aspekty finansowe – łatwiej nam nie kupić szafki aniżeli łóżka. Po drugie, często czekamy, aż jakaś szafka nocna nas specjalnie urzeknie i będzie tą idealną, pasująca do naszego łóżka. Jeszcze innym powodem są rozmiary sypialni. Niejednokrotnie stanowi ona bardzo małe pomieszczenie, gdzie mamy mało miejsca, a dodanie szafki nocnej jeszcze bardziej pomniejszyłoby wnętrze. Czy zatem w takim wypadku szafka nocna do łóżka kontynentalnego w Twojej sypialni jest Ci w ogóle potrzebna?

Zdecydowanie! Docenimy to dopiero w momencie, gdy dokonamy dobrego zakupu. Przede wszystkim na takiej szafce możemy położyć książkę, gazetę, postawić szklankę z wodą czy też odłożyć telefon w czasie gdy się ładuje. Jest to więc element bardzo funkcjonalny, który podnosi jakość naszego życia i jest swego rodzaju prawą ręką. Jeśli nie lubimy, gdy wiele rzeczy jest odłożony i widocznych, to możemy zdecydować się na zakup szafki z szufladami, gdzie zmieścimy wiele przedmiotów i nie będą one „zbierały” kurzu.

W końcu nie można dodać, że łóżko kontynentalne wręcz prosi się o stylową szafkę nocną. Stanowi ona bowiem idealne dopełnienie, oprawę i bardzo przemyślaną aranżację wnętrza sypialni. Co istotne, zwłaszcza tam, gdzie chcemy zachować jednolitość, szafki kontynentalne są proponowane w tym samym obiciu co łóżka.

Szafki nocne i ich wysokość – jak dobrać?

Zazwyczaj wysokość szafki nocnej powinna się odnosić do wysokości łóżka. W tym celu należy zmierzyć wysokość od podłogi do górnej krawędzi materaca. Wówczas też otrzymamy wymiar, który będzie najlepszy dla naszej szafki nocnej czy stolika kontynentalnego.

Oczywiście taka szafka może być nieco wyższa od łóżka i nadal będzie praktyczna, jednakże z ergonomicznego i co za tym idzie, funkcjonalnego punktu widzenia, szafka nocna znajdująca się obok łóżka kontynentalnego powinna być wygodna i niewielka. To czy będzie ona posiadała półki, a może szuflady, zależy już wyłącznie od naszych preferencji.

 

Szafka nocna do łóżka kontynentalnego - jaką wybrać

 

Jak wybrać stolik kontynentalny do łóżka?

Stolik kontynentalny to także idealny mebel dla osób, które cenią sobie wygodę i elegancję w sypialni. Jest on niewielki, ale funkcjonalny. Służy jako podstawka na lampkę, książkę, telefon czy szklankę wody. Stolik kontynentalny jest zazwyczaj dopasowany do łóżka, z którym tworzy spójną całość. Jak zatem odpowiednio go wybrać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiary i kształt stolika. Powinien on być proporcjonalny do łóżka i nie zajmować zbyt dużo miejsca. Stolik kontynentalny może być kwadratowy, prostokątny, okrągły czy też owalny - w zależności od preferencji i stylu wnętrza. Ważne jest też, aby był na tej samej wysokości co materac, lub nieco wyższy, tak by zapewnić komfort użytkowania.

Kolejnym kryterium jest materiał i kolor stolika. Stolik kontynentalny może być bowiem wykonany z drewna, metalu, szkła, sklejki lub płyty meblowej. Wybór materiału zależy od jakości, trwałości i ceny stolika, a także od jego dopasowania do łóżka i reszty wyposażenia sypialni. Kolor powinien również harmonizować z kolorem łóżka i ścian, ewentualnie stanowić kontrastowy akcent. Można zatem wybrać stolik nocny w tym samym obiciu co łóżko lub zastosować inny, ale komponujący się wzór.

Ostatnim aspektem jest styl i design stolika. Stolik kontynentalny może być prosty i minimalistyczny, ale także bogato zdobiony. Do wyboru mamy stoliki na nóżkach, kółkach lub takie zawieszone na ścianie. Styl i design stolika kontynentalnego zależą  więc przede wszystkim od gustu i osobowości właściciela, a także od klimatu i charakteru sypialni.

 

Szafka nocna do łóżka kontynentalnego - jaką wybrać

 

Funkcjonalność i wygoda z szafką nocną przy łóżku

Jak już wiemy, szafka nocna powinna być nie tylko stylowa, ale też funkcjonalna. Co za tym idzie, niezależnie czy taka szafka będzie miała półki, szuflady czy inne cechy, warto by jej blat był równy z górą materaca lub nieco od niego wyższy.

W kolejnych krokach powinniśmy się zastanowić jaki rodzaj szafki jest nam potrzebny – otwarty, zamknięty czy może z dodatkowymi schowkami? Jeśli zależy nam na zachowaniu spójności z wezgłowiem łóżka kontynentalnego, to możemy zdecydować się na szafki podwieszane na takich samych panelach, co wezgłowie. Taki rodzaj mebla sprawdzi się również na mniejszych przestrzeniach, szczególnie jeśli dodamy do tego wiszące lampy. Jeśli mamy z kolei więcej miejsca i lubimy innowacyjne rozwiązania, to ciekawym pomysłem jest inwestycja w szafkę z ukrytym blatem, który po rozsunięciu może nam służyć jako stolik śniadaniowy, dodając nie tylko nowoczesności do wnętrza, ale i miejsca do przechowywania książek i innych przedmiotów, które użytkujemy podczas pobytu w łóżku.

Przeczytaj również Odwiedź blog
Jul 16, 2024 Nowoczesna toaletka: klucz do stylowej i funkcjonalnej sypialniW dzisiejszych czasach nowoczesna toaletka stała się nieodłącznym elementem wyposażenia sypialni. To nie tylko praktyczne...
Nowoczesna toaletka: klucz do stylowej i funkcjonalnej sypialni
Jul 09, 2024 Jak prawidłowo umyć ściany przed malowaniem i jakie środki czystości wybrać?Mycie ścian przed malowaniem to kluczowy etap przygotowania powierzchni do malowania. Właściwe oczyszczenie ściany pozwala...
Jak prawidłowo umyć ściany przed malowaniem i jakie środki czystości wybrać?
Jul 02, 2024 Tworzenie idealnej kuchni w stylu Hampton: od małych przestrzeni do przestronnych wnętrzNowoczesny salon z ciemną podłogą to wyjątkowe połączenie elegancji i funkcjonalności. Ciemne podłogi, takie jak...
Tworzenie idealnej kuchni w stylu Hampton: od małych przestrzeni do przestronnych wnętrz
Jun 25, 2024 Jak skutecznie i estetycznie ukryć kable bez kucia ściany?Wiele osób zastanawia się, jak ukryć kable od telewizora w sposób estetyczny i bez konieczności...
Jak skutecznie i estetycznie ukryć kable bez kucia ściany?