Przejdź do zawartości
Zadzwoń do doradcy | Codziennie (pon. - nd., 9:00-18:00) +48 690 609 202
Flash SALE - 30% na wszystkie łóżka. ZOBACZ

Sypialnia w stylu loftowym

Styl loftowy to aktualnie jeden z najbardziej popularnych stylów aranżacji wnętrz. Ze względu na swój niepowtarzalny klimat wykorzystujemy go zazwyczaj właśnie w sypialni. Sprawdza się on bowiem wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba relaksu, odpoczynku i wyciszenia. Sypialnia industrialna to więc wnętrze niezagracone, pełne spokoju i harmonii. W dużym skrócie jest to miejsce stworzone do odpoczynku. Jakie więc łóżko, meble i dodatki pasują do loftowej sypialni?

Sypialnia w stylu loftowym

 

Sypialnia loft – czyli jaka?

Jak już napisaliśmy na wstępie, styl loftowy jest obecnie bardzo często wybierany, szczególnie w sypialni czy salonie. Wyróżnia się on swoim niepowtarzalnym klimatem, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na spokoju, harmonii i wyciszeniu. Jest to również styl nieoczywisty i wyjątkowy, który opiera się jednak w dużej mierze na minimalizmie. Podkreślają to surowe akcenty. Mimo to przestrzeń loftowa, dopełniona odpowiednimi meblami i dodatkami staje się przytulna i harmonijna. Charakteryzuje się minimalizmem, funkcjonalnością i prostotą. Królują tam takie materiały jak beton, surowe grzejniki, często odkryte rury oraz belki sufitowe. Bardzo często taki styl może nam się więc kojarzyć ze starym budownictwem z wysokimi pomieszczeniami.

Taki trend po raz pierwszy pojawił się w Nowym Jorku i zapewne kojarzymy go z kultowych filmów. Na skutek wielu zmian gospodarczych ogrom firm było więc zmuszonych do zamknięcia swoich fabryk, które następnie zostały przekształcone w mieszkania. Na początku gustowali w nich artyści oraz najbiedniejsi. Z czasem jednak takie minimalistyczne wnętrza weszły do kanionu sztuki i stąd też narodził się styl industrialny, który w porównaniu z pierwowzorem został nieco ocieplony.

Sypialnia w stylu loftowym

 

Sypialnia w stylu loft – przytulna i ciepła

Sypialnia jest wyjątkowym pomieszczeniem w każdym domu czy mieszkaniu. To właśnie w niej odpoczywamy po ciężkim dniu, zbieramy siły na kolejne wyzwania. Musi być więc ona swoistą oazą spokoju i relaksu. Odpowiednio zaaranżowana w industrialnym stylu może wprowadzić nas w błogi nastrój i skutecznie odprężyć. Pamiętajmy, by zachować w niej przytulny i zarazem intymny klimat.

Sypialnia w stylu loftowym przypadnie do gustu przede wszystkim osobom, które cenią sobie minimalizm i dobrze czują się w otwartych przestrzeniach. Jest to idealne miejsce dla indywidualistów i artystów. Często takie wnętrza wyrażają nasze emocje i styl życia. Sypialnia w stylu loftowym powinna być prosta i zarazem nowoczesna. Najlepiej, jeśli znajdą się w niej ciemne kolory, elementy betonowe i inne surowe materiały. Unikajmy z kolei zbędnych dekoracji oraz kolorowych i jaskrawych dodatków.

 

 

Styl industrialny – jakie dodatki?

Jak już wspominaliśmy, styl loftowy to przede wszystkim duże, surowe przestrzenie. Skoro jednak będziemy mieli dużo miejsca, to niezbędne są także odpowiednie dodatki. Pamiętajmy jednak, że nie mogą nas one przytłaczać i nie może być ich zbyt wiele. Stawiajmy na wyróżniające się elementy, takie jak np. czarno-biały obraz lub grafika na ścianie. Niezwykle ważne w stylu industrialnym jest oświetlenie. Czarne, metalowe lampy i kinkiety w obecności ciepłego, żółtego światła zrobią ogromną robotę. Niemniej jednak, jak w każdej sytuacji, tak i tu niezbędny jest umiar. Jeśli zapełnimy pomieszczenie krzykliwymi akcesoriami, znacznie trudniej będzie nam się wyciszyć i zrelaksować.

Sypialnia w stylu loftowym

Sypialnia w stylu loftowym

 

Jak zaaranżować sypialnię w stylu industrialnym?

Urządzanie sypialni to tylko na pozór łatwe zadanie. W praktyce jest sporym wyzwaniem – zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Wbrew przekonaniom, sypialnia wcale nie musi być biała czy też jasna, byśmy mogli się w niej odpowiednio zrelaksować i przyjemnie spędzić czas. Jak zatem urządzić sypialnię w stylu loftowym, by była ona niebanalna i funkcjonalna?

Nie bójmy się stonowanych, ale zarazem bezkompromisowych rozwiązań, które bez wątpienia sprzyjają w industrialnym wnętrzu. Jeśli więc pociągają Cię ciemne wnętrza i chcesz wprowadzić styl loftowy, to jest to idealny moment i miejsce, by pomalować ściany na czarno lub grafitowo. Jeśli nie jesteśmy aż tak odważni, to możemy w takich barwach przygotować dodatki. W tym przypadku warto też postawić na duże, drewniane łóżko z szufladami lub pojemnikiem na pościel oraz meble industrialne. W ofercie berke. znajdziesz model Som, który jest połączeniem metalowej ramy i solidnych dębowych desek. Styl loftowy to w końcu doskonały sposób na stworzenie sypialni lekkiej, funkcjonalnej i zarazem z pazurem. W tym celu urządzając wnętrze zastosujmy ciepłe, żółte światło, które rozjaśni i ociepli ciemne wnętrze i surowy klimat. Jako dodatki sprawdzą się stonowane obrazy lub metalowe lampy.

Sypialnia w stylu loftowym 

 Produkty z aranżacji:


Łóżko loftowe Som zobacz
Ławka dębowa Bench No. 1 zobacz
Toaletka dębowa Lili No. 2 zobacz
Stolik dębowy Cube No. 2 zobacz