Przejdź do zawartości
Zadzwoń do doradcy | Codziennie (pon. - nd., 9:00-18:00) +48 690 609 202
Łóżka do - 30%, pozostałe meble do - 35%, wybrane materace do -20%. Rabat nalicza się w koszyku. | Pozostało: ZOBACZ

Sypialnia w stylu boho – jak ją urządzić?

Sypialnia powinna być naszą oazą spokoju i miejscem, w którym owy spokój nie będzie zakłócany przez gości i inne osoby. To w końcu nasze miejsce relaksu i odpoczynku. Wpływ na wypoczynek, sen i samopoczucie ma jednak w dużej mierze wystrój i wykończenie sypialni. Jak zatem zaaranżować naszą wymarzoną sypialnię, by stworzyć w niej iście nastrojowy i przytulny klimat? Rozwiązaniem może okazać się sypialnia w stylu boho. Sypialnie w stylu boho to przede wszystkim miejsca klimatyczne, przytulne i ciepłe. Idealnie sprawdzają się na wieczorny odpoczynek. Jest on wówczas czystą przyjemnością. Jak zatem urządzić sypialnię, by styl boho tworzył miejsce, w którym będziemy się czuli wyjątkowo i przytulnie?

 

 

Sypialnia boho – skąd czerpać inspiracje?

 

 

Jeśli wiemy, że chcemy urządzić naszą sypialnię w stylu boho, ale nie mamy na nią konkretnego pomysłu, to najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniej inspiracji. Tę możemy obecnie znaleźć w internecie, gdzie wręcz roi się od projektów w stylu boho, dzięki którym będziemy mogli uwzględnić przynajmniej część elementów w swojej sypialni. Możemy je znaleźć poprzez wyszukiwarkę internetową, ale także w social mediach, gdzie wiele osób i specjalistów publikuje swoje projekty pod interesującymi nas tagami i hasztagami.


Sypialnia w stylu boho. Jak urządzić 

 

 

Sypialnia w stylu boho – kolory

 

 

Cały projekt sypialni w stylu boho powinniśmy rozpocząć od kolorów. To one pozwolą nam następnie wybrać pozostałe elementy i dekoracje. Pamiętajmy, że barwy w stylu boho bazują na jasnych i naturalnych odcieniach, dzięki którym wizualnie powiększamy pomieszczenie. W związku z tym najczęściej wybieramy biel, odcienie szarości i beż. Oczywiście często decydujemy się również na kolory ziemiste, brązy, złoto i stłumioną pomarańcz. Jeśli lubimy oryginalne i nieco odważne projekty, to z pewnością spodoba nam się zielony kolor sypialni. W tym przypadku zadbajmy jednak o to, by intensywny kolor nie zdominował całego pokoju, a stanowił oryginalny i nieco odważny akcent.

 

 

 

Łóżko boho – jakie wybrać?

 

 

Pierwszym meblem, o którym myślimy podczas tworzenia sypialni jest oczywiście łóżko. W styl boho najlepiej wpasuje nam się drewniane łóżko z prostą ramą, bez dodatkowych elementów dekoracyjnych. Dzięki temu możemy bardzo niskim kosztem samodzielnie zaprojektować, a nawet wykonać taki mebel. Co więcej, świetnie sprawdzi się również łóżko z palet, którego dużym atutem jest możliwość pomalowania go na dowolny kolor, wzbogacając tym samym aranżację i zachowując zarazem oryginalną strukturę surowca. Bardzo dobrze w stylu boho wygląda również łóżko z metalową ramą, ale o prostej konstrukcji.

Sypialnia w stylu boho. Jak urządzić

 

 

 

Styl boho w domu – materiały i dodatki

 

 

Kluczem do dobrze zaprojektowanej sypialni, jak i całego domu w stylu boho są naturalne materiały. Makrama znana od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, elementy drewna, juty, lnu, rattanu, czyli innej naturalnej tkaniny czy wikliny – to główne akcenty i materiały, które kojarzą nam się z wykończeniem pomieszczeń w stylu boho. W końcu aranżacje w stylu boho są znane właśnie dzięki zamiłowaniu do naturalnych materiałów. Dlatego też w takim domu na każdym kroku natykamy się na meble, ale i liczne dekoracje wykonane właśnie z takich tworzyw. Co do samych dodatków. Wśród nich królują łapacze snów, naturalne dywany, figurki Buddy i dzikich zwierząt, obrazy z naturalnymi motywami oraz kolorowa ceramika.

Sypialnia w stylu boho. Jak urządzić 

 

 

Tych elementów nie może zabraknąć w sypialni w stylu boho

 

 

Na koniec nie możemy pominąć elementów, bez których nie obędzie się żadna sypialnia w stylu boho. Zacznijmy od poduszek, które doskonale dodają przestrzeni i lekkości pomieszczeniu. W tym przypadku bardzo modne są plecione poszewki z pomponami i frędzlami wykonane z najwyższej jakości lnu czy bawełny. Ta sama zasada tyczy się, jeśli mówimy o narzutach i pledach, które pięknie potrafią podkreślić wystrój łóżka.

Inny ważny element to plecione klosze na oświetlenie, wykonane najczęściej z bambusa i wikliny. Dzięki temu na ścianach tworzą się piękne i oryginalne wzory cieni. Jeszcze inny ważny element wystroju sypialni to zasłony i dywany. Tu wszystko zależy jednak od wielkości sypialni. Jeśli jest ona mała – wybierajmy małe dywany wykonane, chociażby z juty. Jeśli mamy więcej możliwości, to możemy postawić na duże, prostokątne dywany i długie zasłony. Na koniec nie mogliśmy nie wspomnieć o roślinach, które są nieodzownym elementem sypialni w stylu boho. Soczysta zieleń wprowadza do pastelowych powierzchni nieco egzotyki, a także przełamuje jasne barwy. Wśród roślin sprawdzi się różnorodność, dlatego stawiajmy na kaktusy, palmy, monstery czy sansewierie.

 

Sypialnia w stylu boho. Jak urządzić

 

Przeczytaj również Odwiedź blog
Oct 29, 2024 Niebieska sypialnia - inspiracje i praktyczne porady na stylowe aranżacjeNiebieska sypialnia to doskonały wybór dla osób, które pragną stworzyć w swoim wnętrzu spokojną i...
Niebieska sypialnia - inspiracje i praktyczne porady na stylowe aranżacje
Oct 22, 2024 Jak wybrać idealne łóżko do małego pokoju: Praktyczne porady i inspiracjeWybór odpowiedniego łóżka do małego pokoju może być nie lada wyzwaniem. Właściwe rozwiązanie powinno nie...
Jak wybrać idealne łóżko do małego pokoju: Praktyczne porady i inspiracje
Oct 15, 2024 Innowacyjne pomysły na aranżację ściany za łóżkiem w sypialniŚciana za łóżkiem w sypialni to miejsce, które warto wykorzystać, aby nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter....
Innowacyjne pomysły na aranżację ściany za łóżkiem w sypialni
Oct 08, 2024 Jak często i dlaczego powinniśmy zmieniać pościel: Kompleksowy przewodnikWiele osób zastanawia się, jak często zmieniać pościel oraz co ile powinno się zmieniać pościel....
Jak często i dlaczego powinniśmy zmieniać pościel: Kompleksowy przewodnik