Przejdź do zawartości
Zadzwoń do doradcy | Codziennie (pon. - nd., 9:00-18:00) +48 690 609 202
SALE Łóżka - 30% i pozostałe meble - 25%. Rabat nalicza się w koszyku. | Pozostało: ZOBACZ

Jaki rozmiar łóżka wybrać?

Nie da się ukryć, że łóżko to jeden z najważniejszych mebli w naszym domu. Każdy z nas spędza w nim statystycznie od 6 do 8 godzin dziennie. Dla niektórych to nawet 1/3 życia! Dlatego też wybór odpowiedniego łózka jest taki ważny. Szczególne znaczenie odgrywa jego rozmiar – od tego bowiem będzie zależeć nasza wygoda oraz komfort snu. Ogromne znacznie ma również rozmiar sypialni, której łózko ma stać się ozdobą.


Czym jeszcze należy się kierować przy wyborze rozmiaru łóżka? Czy warto zdecydować się na jak największe łóżko, czy też warto oszczędzać na wymiarach i ciąć koszty? Razem z naszymi ekspertami wybieramy wygodne łóżko oraz podpowiadamy, jaka szerokość łóżka będzie dobra dla singla, a jaka dla dwóch osób. Zapraszamy do przeczytania artykułu!

 

 

Łóżko pojedyncze  - jakie wybrać?

 

Kiedy wybieramy wygodne łóżko, należy zastanowić się przede wszystkim nad tym, ile osób będzie w nim spało. Wymiary łóżka dwuosobowego będą bowiem zupełnie inne niż wielkość łóżka dla singla. Wiele osób poleca zakup łózek o szerokości minimum 90 cm. Przy wyborze rozmiaru łóżka należy jednak pamiętać, że lepszą opcją jest wybór nieco większej powierzchni do snu, co gwarantuj większy komfort użytkowania.

Jaki rozmiar łóżka wybrać? 

 

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka?

 

Im większą mamy sypialnię, tym większe możliwości aranżacyjne posiadamy. Tyczy się to również łóżka, które na dużych przestrzeniach może być pokaźne i efektowne. Niestety jednak nie każdy może sobie pozwolić na tak królewskie łoże. Często mamy dość spore ograniczenia dotyczące zarówno powierzchni, jak i środków finansowych na tego rodzaju mebel. Na szczęście obecnie sklepy oferują przeogromny wybór wymiarów łóżek do sypialni jednoosobowych i wieloosobowych. Z drugiej strony nie powinniśmy od razu podchodzić z nastawieniem, że w przypadku małej sypialni, jesteśmy skazani na małe łóżko. Jakie wymiary łóżka w sypialni są zatem optymalne? W tym celu powinniśmy wziąć pod uwagę trzy aspekty, które poruszamy poniżej.

  • Liczba osób – nie oszukujmy się, im więcej osób ma spać w jednym łóżku, tym musi być ono szersze. Jeśli wybieramy łóżko tylko dla siebie, to powinniśmy skupić się na tym, byśmy mogli się w nim swobodnie przekręcać i przybierać różne pozycje. Jeśli śpimy z partnerką, a może jeszcze z dzieckiem, to wówczas należy wziąć to pod szczególną uwagę.
  • Wielkość sypialni – jest to bardzo ważny aspekt, o którym wspomnieliśmy już na początku akapitu. Oczywiście im mniejsza powierzchnia, tym łóżko będzie mniejsze. Jednakże musimy w tym momencie pamiętać też o pierwszym założeniu.
  • Nasze preferencje – na koniec nie możemy zapominać o naszych prywatnych preferencjach – dla wielu osób jest to bardzo ważne. Pamiętajmy jednak, że dwie pierwsze kwestie są kluczowe i od nich należy wyjść. Jeśli mamy odpowiednie warunki, to możemy wówczas z powodzeniem wziąć pod uwagę także nasze preferencje. Jedni wolą mieć bowiem ogromną przestrzeń w łóżku, innym z kolei sprzyja intymna atmosfera i bliskość drugiej osoby.

 

 

Wymiary łóżek jednoosobowych

 

O tym, jaka szerokość łóżka będzie dla Ciebie najlepsza, decyduje Twoja sylwetka.
Wygodne łóżko pojedyncze z pojemnikiem powinno liczyć sobie min. 90 cm szerokości. Jest to odpowiednia szerokość łóżka dla dzieci, młodzieży oraz osób o szczupłej budowie ciała.
Osobom o pełniejszych kształtach poleca się dobrać model o rozmiar większy. Świetnie w tej roli sprawdzą się łóżka o szerokości min. 120 cm szerokości.

Jaki rozmiar łóżka wybrać? 

 

Łóżko jednoosobowe - tapicerowane czy drewniane?

 

Trendy ostatnich lat udowodniły, że wiele osób w dalszym ciągu decyduje się wybrać łóżko tapicerowane – choć te drewniane również są dobrym wyborem. Z łatwością można je dopasować do urządzanego wnętrza.
Bardzo ważnym elementem tego typu mebli jest ich szkieletowa konstrukcja. Pozwala ona na zaprojektowanie łóżka o dowolnych, nawet odbiegających od przyjętych standardów wymiarów. Meble tapicerowane mają jeszcze jedną ważną zaletę – zwłaszcza jeżeli w domu przebywają dzieci. Meble te nie posiadają twardych wykończeń - dlatego też wiele osób decyduje się na to, by wybrać łóżko tapicerowane. Możliwość wyboru dowolnej tkaniny obiciowej sprawia, że zawsze można sięgnąć po tapicerkę odporną na plamy. Materiał ten również nie wymaga skomplikowanego czyszczenia.

 


Wymiary łóżek dwuosobowych

 

Aby dobrze dobrać rozmiar łóżka dla pary należy pamiętać o tym, że jest ono przeznaczone dla dwóch osób. Oznacza to, że ich szerokość powinna być większa niż 120 cm, która sprawdza się w przypadku singla. Koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na to, czy zmieści się ono do sypialni małżeńskiej. Niestety w wielu mieszkaniach sypialnie mają zaledwie kilka metrów kwadratowych. Mowa tu o powierzchniach w granicy 7-10 m2. Mając do czynienia z takim wnętrzem, należy dokładnie zaplanować jego zagospodarowanie. Łóżko nie powinno posiadać zbyt masywnej budowy. Może ono wtedy przytłoczyć wnętrze sypialni.

 

 

Wielkość łóżka do sypialni małżeńskiej
 

Wymiary łóżka małżeńskiego powinny uwzględniać predyspozycje obojga osób. Wiele osób twierdzi, że w przypadku singla sprawdzi się łóżko do 120 cm szerokości – natomiast dla dwojga 160 cm. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem możemy śmiało stwierdzić, że sprawdzają się wymiary łóżka małżeńskiego od 140 cm szerokości, a wszystko zależy od przestrzeni jaką dysponujesz w swojej sypialni. W naszej ofercie łóżek berke znajdziesz łóżka o szerokości: 140, 160, 180 a nawet 200 cm.


W dalszym ciągu nie wiesz jaka szerokość łóżka będzie dla Ciebie najlepsza? Skontaktuj się z nami lub napisz na hej@berkehome.pl

W berke projektujemy łóżka, które z łatwością dopasujesz do swojego komfortu użytkowania i do wymiarów sypialni. Zapoznaj się z naszą kolekcją łóżek drewnianych, tapicerowanych, z pojemnikiem oraz bez wezgłowia; materacy oraz innych akcesoriów, które odmienią Twoją sypialnię! Mamy nadzieję, że u nas znajdziesz wymarzony mebel dla siebie!

Jaki rozmiar łóżka wybrać? 

Przeczytaj również Odwiedź blog
Jul 16, 2024 Nowoczesna toaletka: klucz do stylowej i funkcjonalnej sypialniW dzisiejszych czasach nowoczesna toaletka stała się nieodłącznym elementem wyposażenia sypialni. To nie tylko praktyczne...
Nowoczesna toaletka: klucz do stylowej i funkcjonalnej sypialni
Jul 09, 2024 Jak prawidłowo umyć ściany przed malowaniem i jakie środki czystości wybrać?Mycie ścian przed malowaniem to kluczowy etap przygotowania powierzchni do malowania. Właściwe oczyszczenie ściany pozwala...
Jak prawidłowo umyć ściany przed malowaniem i jakie środki czystości wybrać?
Jul 02, 2024 Tworzenie idealnej kuchni w stylu Hampton: od małych przestrzeni do przestronnych wnętrzNowoczesny salon z ciemną podłogą to wyjątkowe połączenie elegancji i funkcjonalności. Ciemne podłogi, takie jak...
Tworzenie idealnej kuchni w stylu Hampton: od małych przestrzeni do przestronnych wnętrz
Jun 25, 2024 Jak skutecznie i estetycznie ukryć kable bez kucia ściany?Wiele osób zastanawia się, jak ukryć kable od telewizora w sposób estetyczny i bez konieczności...
Jak skutecznie i estetycznie ukryć kable bez kucia ściany?