Przejdź do zawartości
Zadzwoń do doradcy | Codziennie (pon. - nd., 9:00-18:00) +48 690 609 202

Jaki kolor ścian do sypialni?

Stojąc przed wyborem koloru ścian w sypialni, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych aspektów. W pierwszej kolejności zobaczmy jaki kształt oraz jaką wielkość ma nasze pomieszczenie. Jeśli jest małe, powinniśmy użyć takich barw, które optycznie powiększą przestrzeń. Po drugie, używajmy takich kolorów, które po powrocie z pracy sprawią, że będziemy się czuli komfortowo i szybko się zrelaksujemy po ciężkim dniu. Po trzecie, dostosujmy kolor ścian do posiadanych już mebli i dodatków – chyba że planujemy gruntowny remont. Wówczas nie musimy na to zwracać tak dużej uwagi, ale powinniśmy się z kolei zastanowić, czy ściany będą stanowiły główny akcent kolorystyczny dla stonowanych mebli, czy też to meble będą grały główne skrzypce, a ściany będą przyjemnym tłem. Niemniej jednak odświeżenie sypialni poprzez zmianę koloru ścian często bywa doskonałym pomysłem na wprowadzenie do wnętrza nowej energii.

 

 

 

Jaki kolor ścian w sypialni będzie najlepszy?

 

Kolor ścian, szczególnie w sypialni jest bardzo istotny. W końcu to jakimi kolorami się otaczamy, na następnie spory wpływ na nasze samopoczucie i udany odpoczynek. Sypialnia dla zdecydowanej większości osób powinna być oazą spokoju i miejscem, które będzie kojarzyło nam się wyłącznie uspokajająco i kojąco. Wśród barw, które bardzo dobrze wpływają właśnie na takie aspekty, możemy wyróżnić głównie te zaczerpnięte z natury, czyli zieleń, odcienie niebieskiego czy kolory piaskowe. Nawet jeśli żadna z tych barw nie przypadnie nam do gustu, to ważne byśmy w zdecydowanej większości korzystali z palety barw pastelowych. Oczywiście, nie oznacza to, że nie możemy mieć elementów nieco bardziej zdecydowanych i mocniejszych. Mowa tu o granacie, szmaragdowej zieleni czy kolorze chabrowym. Duże znaczenie ma także to, jaki styl będzie panował w sypialni. Jeśli będzie to boho, to zdecydowanie powinniśmy postawić na beże, brązy oraz odcienie piaskowe. Jeśli z kolei wybieramy nowoczesny styl sypialni, to możemy zaszaleć i wstawić ciemne kolory, takie jak granat, a nawet czerń.

 

 

 

Jakie kolory do sypialni – ciepłe czy zimne?

 

Ciepłe czy zimne kolory w sypialni? To pytanie zadaje sobie zapewne wiele osób, wybierając nowe barwy. Wszak za ich pomocą możemy właśnie ocieplić lub ochłodzić dane pomieszczenie. W przypadku sypialni najczęściej wybieramy jednak ciepłe odcienie, które wprowadzają spokój, poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Zimne kolory najczęściej stosujemy w przypadku pomieszczeń dobrze oświetlonych, a w sypialni najczęściej króluje światło nastrojowe. Jeśli jednak za wszelką cenę chcemy umieścić w sypialni intensywny, zimny kolor, to dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie go tylko na jednej ścianie – najlepiej za wezgłowiem łóżka. Dzięki temu odpoczywając, nie będzie on męczył naszych oczu, a podczas wchodzenia do sypialni będzie cieszył nasze oczy.

Jaki kolor ścian do sypialni? 

 Jaki kolor ścian do sypialni?

 

Jaki kolor ścian w małej sypialni?

 

A co w przypadku, jeśli nasza sypialnia jest mała? Wówczas kolory powinniśmy dobierać naprawdę ostrożnie. Co ciekawe, odpowiedni dobór barw może spowodować, że pomieszczenie się optycznie powiększy. W tym celu używajmy jasnych kolorów – bieli, jasnego różu, błękitu, lekkiej szarości czy beżu. Odbijające się w takich ścianach naturalne światło, nada optyczne powiększenie. Ponadto takie kolory doskonale zdadzą egzamin, jeśli w ciągu dnia pomieszczenie nie jest dostatecznie doświetlone. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również pomalowanie jednej ściany mocnym kolorem, by stworzyć akcent kolorystyczny. Taki zabieg sprawdzi się przede wszystkim, gdy sypialnia jest wąska i długa – skrócimy optycznie pomieszczenie, ale nadamy mu z kolei lepszych proporcji, dzięki czemu będzie ono przytulniejsze. Jeśli z kolei mamy pomieszczenie bardzo wysokie, to możemy nieco zaszaleć i na ciemny kolor pomalować sufit, tym samym „obniżając” go nieco.

 Jaki kolor ścian do sypialni?

Przeczytaj również: Szara sypialnia nie musi być nudna